Holešovský zámek otevřel výstavu Bzzukot o životě ve včelím úlu

Úvodní obrázek článku

Interaktivní výstava pro malé i velké hravou formou představuje svět včelího společenství a cílí především na rodiny s dětmi. Otevřená je od 22. června do 15. září. Výstava pojímá všechny aspekty života tohoto hmyzu v jejich společenství. Důraz je přitom kladený právě na souhru a spolupráci návštěvníka s výstavním prostorem, ve kterém je všechno dovoleno. Především malí návštěvníci si letos v létě na holešovském zámku mohou vyzkoušet, jaké je to stát se včelou v květinovém poli, sbírat pyl nebo starat se o larvičky jako včelí chůva.

K dispozici je videomikroskop pro pozorování včelích vzorků, prosvícený stůl pro kreslení včel, k vyzkoušení včelařské vybavení, skutečný včelí úl, hry a skládačky vysvětlující životní cyklus včel, včelí fyziologii a vztahy mezi včelami a životním prostředím. 

V hravé části si návštěvníci zkusí různé role, které mohou včely v úlu mít a vyrábět med. Této části expozice dominuje velký hravý úl - kopulová struktura z šestiúhelníkových krabic, ze kterých lze sestavit plástev.

Další zajímavostí je doprovodný 3D fotoateliér Letíme vysoko! Jeden ze sálů proměnili organizátoři výstavy v obří ateliér, ve kterém se děti mohou fotografovat ve filmových kostýmech, například jako Harry Potter.

Více organizačních informací tady

Zdroj: Tisková zpráva, Zámek Holešov: Zámek otevře výstavu Bzzukot o životě ve včelím úlu