Poslední zářijový víkend na Kroměřížsku bude patřit začínajícímu podzimu i netradičním akcím

Úvodní obrázek článku

Zahrádkáři, milovníci tradic, děti i dospělí se o tomto víkendu na Kroměřížsku rozhodně nebudou nudit! Napříč regionem se koná tolik zajímavých akcí, že my sami nevíme, na kterou se dříve vydat.

KROMĚŘÍŽ

Rozloučení s výstavou 777 medvědů v Muzeu Kroměřížska
V sobotu 28. září 2019 se od 9 do 12 a od 13 do 16 hod uskuteční MEDVÍDKOVÁ DÍLNA, která předznamená ukončení úspěšné interaktivní výstavy 777 MEDVĚDŮ.
Děti si budou moci nadekorovat svůj vlastní medvědí hrneček, svíčku, obrázek nebo rámeček na fotku a jako dárek za svoji snahu dostanou volnou vstupenku na výstavu 777 medvědů.  Více informací zde.

Vzácné bonsaje nevyčíslitelné hodnoty na výstavě Floria Podzim – Bonsaj
Od 27. do 29. září proběhne na Výstavišti Kroměříž celostátní prodejní výstava Floria Podzim – Bonsaj. Tradiční výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne i výjimečnou expozici vzácných bonsají a kamenů suiseki. Expozice bude průřezem bonsajové tvorby a ponese motto „20 let s bonsajemi“. Více na www.vystavistekromeriz.cz.

Mezinárodní soutěž tradičních zápřeží
Ve dnech 28. a 29. září 2019 se uskuteční v kroměřížské Podzámecké zahradě historicky první mezinárodní soutěž tradičních zápřeží v České republice.
V sobotu 28. září od 10 hodin proběhne prezentace a hodnocení spřežení s komentářem pro diváky ze zadní strany kroměřížského zámku a od 13 hodin pak průvod kočárů městem od Pionýrské louky zpět do Podzámecké zahrady. V neděli 29. září se koná od 8:00 terénní jízda a od 13:00 pak Vozatajský parkur.  Vstupné je volné.

HOLEŠOV

V pátek 27. září se koná na holešovském náměstí Dr. E. Beneše a v kostele sv. Anny Den české státnosti, více informací zde.
Do konce tohoto roku máte také možnost shlédnout v arkádách holešovského zámku výstavu Holešovské devítky a zakoupit si také stejnomennou publikaci.

Loutky na zámku & Toulavé loutky
Už jen do neděle 29. září si nenechejte ujít tuto jedinečnou expozici, protože tolik nádherných loutek pohromadě už jen tak neuvidíte! Více na našem webu.

HULÍN

Svatováclavské hody
Město Hulín o posledním zářijovém ožije již tradičními Svatováclavskými hody. Od pátku 27. září do neděle 29. září se můžete těšit na hodovou zábavu s Expo&Pension, dále hodový jarmark, hodovou mši svatou, živé sochy, výstavu veteránů, komentované prohlídky výstav či koncert hulínského rodáka Standy Hložka a Quennie. Nebude samozřejmě chybět ani Dechová hudba Hulíňané a to při Hodové v neděli v kulturním domě Hulín.
Více na www.mkchulin.cz.

VĚŽKY U KROMĚŘÍŽE

Zahrádkářskou sezónu zakončí také ve Věžkách u Kroměříže podzimní výstavou Zahrada Věžky Podzim 2019. Na své si přijdou milovníci květinových aranžmá, děti v dětském světě i tradiční zahrádkáři a zahradníci, kteří si vyberou v širokém sortimentu nebo milovníci dechové hudby. Více na www.vystavavezky.cz.

Bystřice pod Hostýnem

Den otevřených dveří & Noc v sokolovně
V sobotu 28. září od 16 hodin pořádá Tělocvičná jednota Sokol Bystřice pod Hostýnem Den otevřených dveří spojený také s Nocí v sokolovně. Bude se promítat o historii sokolovny a ze současného sokolského života. Připravena je zábava a hry pro všechny věkové kategorie. Zajištěno je drobné občerstvení, nápoje a večer táborák, co si kdo přinese, to si také opeče. Zájemci o spaní si přinesou podložku a spacák a také něco k snídani. Pokud máte doma dobové a historické fotografie Sokola, přineste je s sebou.