Dny města Holešova

  • Datum konání:9.5. - 13.5.2018
  • Organizátor:Město Holešov
  • Místo konání:Holešov
  • WWW:www.holesov.info
Úvodní obrázek článku

Dny města letos ozvláštní pokus o vytvoření rekordu a zařazení do české knihy rekordů – vytvoření největší české vlajky z balonků. Na akci jsou zvány všechny místní i přespolní školy a školky, přivítání budou ale také všichni senioři, maminky i tatínkové na rodičovské dovolené a všichni ti, kteří budou mít ve čtvrtek 10. 5. dopoledne čas a chuť se připojit. Z této unikátní akce vzniknou letecké fotografie, které budou všem zúčastněným patřičnou vzpomínkou. 

Páteční večer se ponese v duchu bigbandu – ale tak trochu jinak. Na holešovském náměstí všechny zúčastněné roztančí mladá kapela Red Socks Orchestra, která klade důraz především na to, aby se publikum bavilo. Tomu přizpůsobuje také svou produkci, která je plná života, pohybu a moderních hudebních stylů. Na tuto večerní party nebude vybíráno žádné vstupné, všichni mohou prostě přijít, poslouchat, občerstvit se, tančit a hlavně bavit se.

V sobotu pak bude na náměstí probíhat Májový jarmark s kulturním programem. Vystoupí různé místní i zahraniční folklorní soubory. Současně bude na hasičské zbrojnici probíhat hasičská okrsková soutěž doplněná o netradiční mezinárodní účast hasičů z partnerských měst. Je vyhlášena soutěž o Pohár starosty města, jejíž součástí bude také výstava historické i moderní hasičské techniky. Odpoledne bude slavnostní vernisáží zahájena výstava fotografií turčiansko – kremnického regionu. Následovat bude slavnostní ocenění osobností, které působí či působily v oblasti sportu, kultury a dalších aktivit. Sobotu pak uzavře Ohňostroj rytmů - Oleg Sokolov a Neo Percussio, koncert v rámci festivalu Musica Holešov

 

Zdroj: http://zlin.cz/531795n-dny-mesta-holesova-budou-letos-stylove-sportovni-i-roztancene